דימוי גוף חיובי,  לייפסטייל,  רחשי ליבי

ערות

ב 2017 יצא הספר ״ערות״ של תמר מור סלע ושינה את חיי. הספר מאגד בתוכו 23 מונולוגים של נשים על מיניות שתמר כתבה מתוך שיחות עם 23 נשים אמיתיות, גלויות שם ופנים. הספר הזה הפך אותי בצורה שקשה לי לתאר אבל אני אנסה ואני מקווה שאצליח. קודם כל בתור אישה צעירה ומגה מינית שמגיעה מרקע של בית דתי ותקיפה מינית ממושכת בילדות תמיד הרגשתי שמין זה משהו שלא ממש מדברים ומדברות עליו. כשנשים מדברות על מין הן מקוטלגות אוטומטית כזונות, נימפומניות וזה ישר מבטל כמובן את זה שהן חכמות, אינטלגנטיות ומרשימות. כשנשים יפות ואטרקטיביות מדברות על מין זה אפילו מועצם ומושך אליהן גם הטרדות מיניות. זה הפיל אותי מהכיסא שיש מולי מונולגים חשופים, עם נשים אמיתיות לחלוטין, ותוכן המונולוגים הפיל אותי עוד יותר. 

מדובר בנשים מכל שכבות הגיל, מכל המגדרים ואיכשהו כמעט לכולן יש חוויות דומות מאוד. הספר הזה מבחינתי הפך לקריאת חובה לכל אישה בכל גיל, ולכל גבר. מבחינתי נערות ובייחוד נערים צריכים לקרוא אותו עם הכוונה של מבוגר כחלק ממערך של חינוך מיני. גברים שמיניות מעניינת אותם, חשובה להם וחשוב להם לדעת איך נשים חוות את העולם המיני – גם הם חייבים לקרוא אותו.

לפני כחודש הצטרפה לספר גם סדרה  שעלתה בהוט 8(קיימת גם בויאודי של הוט בחינם), 4 פרקים שבהן נשים(ובאחרון זוגות) יושבות מול המצלמה ומדבורות בפנים גלויות על המיניות שלהן. את הסדרה יצרו תמר מור סלע ועדי ארבל, והיא ערוכה ומצולמת בגאונות אין סופית בעייני. הפרקים בעצם מחלקים את הנשים לפי קבוצות גיל, הראשונות שאנחנו פוגשות הן בנות 50-60, השניות 40-30, השלישיות 20-30 ובסוף יש פרק עם זוגות. מבחינה טכנית – יש שם עריכה גאונית שיוצרת אינטימיות שיא עם המרוייאנות תוך כדי עדינות יוצאת דופן, נותנים להן במה, מראיינים אותן בביתן. הפתיח וקטעי המעבר רכים ונעימים. אין בזה שום דבר ״מלוכלך״ או פורנוגרפי כפי שעלולים לחשוב, זה מציאותי ושובה לב. התאהבתי בכל אחת מהנשים שהיו על המסך מולי, ראיתי חבורת נשים כל כך מרשימה ויפה, רציתי להיות החברה שלהן. אני אספר לכן כאן במאמר מוסגר, שמאז שיצא ערות אני ותמר חברות בפייסבוק וכשהיא חיפשה מרוייאנות לסדרה רציתי מאוד לקחת חלק ובסוף לקחתי צעד אחורה והתחרטתי. 
כן, אין לי מספיק אומץ וזה היה חשוף מידי עבורי. אבל חשוב לי לדבר על הסדרה ולהביא אותה למודעות, חשוב לי להגיד שמיניות טובה ובריאה היא חלק מדאגה לעצמך, מ״סלף קר״. חשוב לי להגיד כמו שנשים תיארו – בלי דימוי גוף בריא, לא תתקיים מיניות טובה. 

הדבר הזה הוא מהפכני ופמיניסטי ומדהים בצורה שקשה לי לתאר וגם הופך את הבטן. רוב הנשים מעלות חוויות כל כך דומות של מיניות שזה צובט. כמעט לכולן יש ברפרטואר חוויה של אונס או תקיפה מינית וכך או אחרת החוויה הזאת השפיעה עליהן. הרבה נשים מתארות איך בעצם הן התחילו לעשות סקס כמעט כמכוח האינרציה ולא מתוך רצון וחיבור לעצמן. גם נשים שהיו פתוחות ועשו המון סקס והחליפו לא מעט פרטנרים – לרוב לא היו שם מהסיבות הנכונות. רוב הנשים מתארות איך התאמה מינית לא ממש הייתה חלק מהשיקולים בבחירת בן זוג לחיים כי מין נחשב למשהו שולי. הן חיפשו פרטנר שיהיה אבא טוב, שיפרנס, שיהיה איש טוב. שיהיה מאהב טוב? לא ממש. רוב הנשים בספר ובסדרה בשלב שבו הן נישאו בכלל לא ידעו מה המשמעות של מין טוב. מה המשמעות של פרטנר במיטה שאכפת לו וחשוב לו שגם הן יהנו. 

נשים נשואות תיארו שוב ושוב מין מתוך ריצוי וביטול העצמי, שזה לא אונס אבל זאת חוויה מזעזעת ונוראית. גם עבורן כאינדיווידואל וגם לזוגיות שלהן, לשכב עם מישהו כשאת לא באמת רוצה את זה ואת לא באמת שם מייצר צלקות ושריטות שאני לא יודעת אם אפשר לרפא.  רובן המוחלט של הנשים מספרות על גילוי של המיניות רק אחרי גיל 35-40, כשהן ניהלו רומן או כשהן התגרשו והיו עם גברים אחרים. 
הספר והסדרה גרמו לי להבין שמשהו עקום מהשורש בכל הקשור למיניות נשית(וגם גברית) בחברה שלנו. שמחנכים אותנו גרוע, שלא מדברים איתנו מספיק על מין וששמים את כל עניין המין במעין מאמר מוסגר. אחת הנשים בסדרה מדברת על הדיסוננס בין אימהות למיניות וגם אני הייתי שם בשלב מסויים. אמהות הן יצור נטול מיניות בתרבות שלנו, מותר להן להביא ילדים ולגדל אותם, להיות עייפות ורצוצות, אבל סקסיות ומיניות? אתן לא מבינות כמה פעמים כתבו לי שהילדים שלי יתביישו בי בגלל איך שאני מצטלמת ומה שאני כותבת. 

בתור אישה סופר מינית זה מקמט לי את הלב כי כל כך הרבה פעמים בחיים שלי חשבתי שמשהו לא בסדר איתי. זה מקמט לי את הלב כי אני מזהה במונולוגים האלו טעויות שגם אני עשיתי שחבל שאף אחת לא אמרה לי לפני זה לא לעשות, שחבל לי שלא קיבלתי ״הדרכה״ והעניין הוא שזאת לא יכולה להיות הדרכה פורמלית, זה פשוט שיח פתוח וכנה על מיניות, בלי פילטרים. אני מנהלת קהילות לא מעט שנים ונתקלת בהמון פוסטים של נשים צעירות שמתארות התאמה מינית נוראית עם בני זוג, חיי מין לא מספקים והמון תחושת אשם על זה שזה בכלל חשוב להן. יש תפיסה כזאת(מיושנת ונוראית) שזה שיטחי ליחס חשיבות גדולה למיניות, בעוד שזה רחוק מזה. מין הוא חלק חשוב מאוד ממערכת יחסים והוא חלק חשוב מאוד בחיים של רובנו. עבור חלקנו יותר וחלקנו פחות, אני יכולה להעיד על עצמי שמבחינתי אין עונג גדול יותר ממין טוב. היום כשיש לנו ילדים וחיים עמוסים כל כך, אלכס יודע שהמתנה הכי טובה עבורי זה זמן לבד בחדר במלון עם חלונות אטומים. 

ישבתי מול הסדרה פעורת פה ולב. קראתי את הספר עשרות פעמים ואיפשהו בעיקר אני מודה שנעצבתי. נעצבתי על רוב הנשים שחוות מיניות ככה, נעצבתי על הגברים שלא מבינים בכלל כמה הם פוגעים בלי להתכוון בכלל באישה שאיתה הם בחרו לחיות. נעצבתי שב 2020 השיח בין זוגות לא מספיק פתוח וכנה. נעצבתי שמונוגמיה היא המיינסטרים ועל אנשים שאינם מונוגמיים מסתכלים כעל משוגעים בעוד שהמונוגמיה לא צולחת את מבחן המציאות. נותר לי בסופו של דבר רק לקוות שמה שיוביל את השינוי זה בני ובנות גילי שבעקבות ספרים כמו ״ערות״(ומקבילות שיצאו מהצד הגברי לאחרונה) ינהלו שיח פתוח עם הילדים שלנו על מיניות ועל זוגיות ועל בחירות חופשיות ועל להיות תמיד שם בצורה מלאה עם הלב שלך, על להתחשב בצד השני, על סוגים שונים של מערכות יחסים שקיימות בעולם, על אהבה חופשית. 

התלבטתי מאוד עם איזה תמונות ללוות את הפוסט הזה ובחרתי בהלבשה תחתונה כי עבורי הלבשה תחתונה היא הדבר הכי מיני בעולם, אבל בחרתי בסט ממש לא שיגרתי בצבע ובגזרה שלו ובחרתי בו כי יש בו משהו נשי, בעייני זאת הלבשה תחתונה של נשים עבור נשים. הוא משמח וצבעוני, נוח בטירוף, הוא לא חושף בלי סוף ולא נועד להיות פנטזיה מטורפת. צירפתי אליו תכשיטי זהב כי החיבור בין טורקיז לזהב קוסם לי, אחרי שנים שנמנעתי ממנו. את הסט רכשתי מאסוס, הוא של חברה בשם פיגליבס שגם להם יש אתר משלהם והוא חלק מקולקציית הפלאס. השרשרת שלי היא הזמנה מיוחדת מהדס קפלן(אם תרצו כזאת תצטרכו להזמין ממנה במיוחד, היא לא קיימת באתר)

אני לא יודעת אם זה עובר אליכן, אבל הקפדתי גם על צילומים מסוג אחר. אלכס לא צילם אותי, צילמתי את עצמי. וכיוונתי את התמונות יותר מאי פעם, אליכן. התרכזתי בנוכחות ובגוף, לא ניסיתי להיות מגה סקסית, לא הקפדתי על פוזות כאלו או אחרות. פשוט הייתי וגם ערכתי את התמונות במינימום אפילו יותר מהרגיל שלי, לא הזזתי אפילו שערות סוררות ולא תיקנתי את התאורה. בזמן האחרון אני לומדת פשוט להיות, וגם זה משהו ש״ערות״ איפשהו לימדה אותי. בקטנה ככה אספר לכן שהוספתי את תמר מור סלע לחברים שלי בפייסבוק ממש מזמן, והתאהבתי בה. עדיין לא נפגשנו אבל זה יקרה והאישה הזאת היא קסם ממש כמו היצירות שלה ויש לה סבלנות ויכולת הכלה מטורפת. 
אני מקווה שאהבתן את הפוסט ויותר מהכל אשמח שתשאירו לי תגובות כאן בבלוג. ספרו לי אם קראתן את הספר או צפיתן בסדרה ואם לא, מקווה שעשיתי לכן חשק.

נשיקות,
זוריקית

133 Comments

 • נעמה

  היי יקרה, נהניתי לקרוא את הפוסט. תודה על המילים החשובות האלה. מוסיפה את הספר לרשימת הקריאה שלי (:

  • טל גולדשטיין

   תודה רבה על הבלוג. דבר ראשון שעשיתי עוד לפני שסיימתי לקרוא את הבלוג זה הלכתי לרכוש את הספר וחזרתי לקרוא את ההמשך.
   נקרא מדברייך שהוא ספר מעניין מאוד וחובה לחלוטין ואני כבר מחכה לקרוא אותו.

   • דוברת

    נהניתי ממש לקרוא את מה שכתבת.
    התחלתי לקרוא את הספר ועצרתי כי היה מורכב כזה שלאחר כל סיפור לא הפסקתי לחשוב כמה ימים והיה לי טיפה מעיק.
    תפס אותי מה שאמרת לגבי מונוגמיה, מבינה מאיפה זה מגיע אבל חייבת להתוודות שקשה לי הסוגיה הזו, במיוחד בגלל שלצערנו באמת הרוב לא מצליחים להחזיק. עצוב.
    אגב לימים נרשמתי לסדנא של ניסים וסמדר אם את מכירה של מיניות קשובה שדווקא באה ממקום, בין היתר, של איך לשמר את המיניות המונוגמית לאורך זמן. גם אותה טרם סיימתי. מטלטל.
    עכשיו אני בטוח אסיים את הספר.
    תודה❤

    • שלומית

     את מדהימה. כייף לראות אישה חזקה
     ובטוחה בעצמה. נהנית תמיד לקרוא את מה שאת כותבת.

  • מאיה

   מתה על הכתיבה שלך, מתרגשת ממנה כל פעם מחדש. כתבת פה על דברים שגם בגיל המופלג של 20 יצא לי להכיר מקרוב. אני מבינה שיש עוד מלא נשים שחוו בידיוק מה שאני חוויתי.. ושזה לא הופך אותי למלוכלכת.. או מגעילה.. פשוט עוד אחת שזה קרה לה. תודה שאת מעלה נושאים כאלה על סדר היום. תודה שאת נותנת מקום לדבר דברים כאלה.

 • לינה

  קראתי את הספר ומאד שמחתי כשיצאה הסדרה עצמה
  מבאס אותי ממש שהספר והסדרה נתפסים כמשהו לנשים בלבד בעוד שזה יכול לתת פתח לשיחה כנה ואולי גם לעזור לחשוף חוויות שיש קושי לדבר עליהן (אגב אולי העטיפה בצבע ורוד פוקסיה תורמת גם לענין)
  תודה שכתבת 😘

  • סילביה

   עוקבת אחרייך המון זמן וכל פעם נפעמת מחדש.
   פעם שמעתי ברכה שאז בזמנו היתה נשמעת לי מתנאשת שאין כמוה, עד שהבנתי את משמעותה.
   "תודה שאת חייה"
   תודה שאת חייה את חייך במלואם בצורה כזו שאורך מאיר גם על אחרים.

   • טלי

    אני רזה, כל החיים.
    וכל החיים לא מרוצה מהגוף שלי.
    אני חייבת להגיד לך שבזכותך מתחילה להרגיש את תחילתו של שינוי, לא בתזונה ולא באימונים אלא בצורת החשיבה.
    תודה

 • קארין

  לא מכירה את הספר וגם לא את הסדרה.
  מאוד התחברתי לכתיבה
  הסדרה גם נקראת ערות אני מניחה

  מסכימה לגמרי עם כל מה שכתבת

 • לי-את

  הפוסטים שאת כותבת הם פשוט תענוג⁦♥️⁩ אלך לצפות בסדרה 🙂 את ערות קראתי וכמוך גם הרגשתי נקודת מפנה אחרי הקריאה. הספר נתן לי תקווה, שזה לא סוף הדרך שלי מבחינת מיניות (למרות שהייתי אז צעירה ואני עדיין) ושיהיה לי עוד הרבה לגלות על עצמי ולחוות.

 • נרקיס

  פוסט מהפנט ומעורר. רצה לראות את הסדרה, מקווה שאמצא באינטרנט כי אין לי הוט 😕 התמונות משגעות ותקשיבי הצבע עור שלך זה טו דייי פור! אמאל’ה מושלמת!

 • שלי

  קראתי כל מילה בשקיקה ורצה לראות את הסדרה.
  תיארת את החוויה שלי ואני בכלל חשבתי שזו רק אני
  תודה

 • א.

  ממש אהבתי את הכתיבה.
  עשית לי חשק עצום לקרוא את הספר ולראות את הסידרה.
  בעולם שלי יש משהו מאוד לא בטוח במיניות.
  זה קשור להרבה מאוד דברים.
  תמיד מעניין אותי לקרוא ולהתעניין ולראות אם נשים עוברות את אותם דברים שאני עוברת. אם אנילא היחידה שחושבת בדרך מסויימת. תמיד כשאני פותחת את הפה עם חברות אני מרגישה שאני במיעוט או שפשוט לא נעים להן לשמוע מה אני אומרת.
  קשה מאוד שבחברה שלנו לנשים יש רק את הנישה שלהן והן לא יכולות לדבר כל דברים שהם לא מספיק "נשיים"

  הסט הזה פשוט מהמם!
  הצבע הזה גורם להסתכל על הפרטים הקטנים ולראות את הגוף שלך כמשהו מדהים.

  עוקבת אחרייך כבר הרבה זמן ומאוד אוהבת את התוכן שלך🥰

  • זוהר

   אני לא חושבת שאת במיעוט אלא שמעט נשים מחוברות לעצמן ומסוגלות לנהל שיח כנה ופתוח ואמיתי על מיניות. אני ממש שמחה שהתחברת לפוסט, תודה על התגובה!
   ❤️

 • Carin

  וואו, איזה תענוג לקרוא את הביקורת שלך על הספר, ובתזמון מושלם !
  סיימתי אותו בדיוק לפני חודשיים והוא עשה לי מערבולת קשה בלב, ממש כמו שתיארת..
  זה ספר ככ חשוף ועם זאת כל כך נעים, לא יכולתי להניח אותו. יש לו חלקים שהזדהיתי איתם יותר וכאלה שפחות,
  אבל החלק הכי חשוב לדעתי הוא שהוא גורם לך להסתכל עמוק בפנים ולהתמודד עם מה שיש שם.
  אני אוהבת איך שאת מנרמלת מין ומנרמלת גוף חשוף ונשים מיניות (לא רק ובמיוחד לא בגיל 20), זה נותן לי תקווה לעולם הזה ❤️
  והסט מדהים – רצתי לחפש אותו.

 • מרינה

  מהממת וכתבת מהמם! אכן עשית חשק לקרוא את הספר ואני מייד מזמינה לי עותק!

 • אילת

  לא קראתי או צםיתי בסדרה אבל בהחלט סקרנת אותי ,
  גם אני באתי מבית שבו מיניות זה משהו שלא מדברים עליו , לרמה שאפילו לנשק את בעלי ליד הורים שלי הביך אותי ,

  בהחלט אמצא את הזמן לקרוא או לצפות בסדרה

 • מאיה

  קראתי את ערות. הוא זעזע אותי קשות בגלל מה שפגשתי בעצמי. ואז השכבתי את זה בחזרה לישון… מודה.
  ספר מדהים.
  מסכימה עם כל מה שכתבת ואני גם אמא לבת אז עוד יותר.

  • זוהר

   אוהבת אותך מלא בחזרה! אני חושבת שלכל אדם יש מה לקרוא אותו והוא מעניין ממש.

 • ציפי

  זוריק את פשוט אישה מעוררת השראה ואיזה כיף לקרוא ולשמוע את תגובתך לפרויקט הכל כך אמיתי הזה..❤️
  תמשיכי להוות דוגמא אישית לכל נערה אישה וגם לגבר,
  פה ברשתות החברתיות !! 😌

 • דנה

  המילים ובחירת הצילומים שלך נוגעים ללב. תודה. עשית חשק לראות ולקרוא, וגם לרוץ לקנות את הסט 😅

 • נסטיה

  פוסט מעולה ומעניין, הדבר הראשון שעשיתי אחרי שקראתי אותו, מצאתי את הסדרה וצפיתי בפרק הראשון..
  שהוא בהחלט משנה גישה, וגם מראה סוג של אופטימיות וקסם..
  מחכה לראות את שאר הסדרה!
  תודה לך על תוכן מעולה, ועל מתן דגש ואור על נושאים פחות מדוברים ו"קונבנציונאליים". ❤️ ❤️

 • ולנטינה

  קראתי את כל מה שכתבת! עשית לי חשק עז לקרוא את הספר ולצפות בסדרה🙏🏽
  את פשוט מהממת וכובשת כל פעם מחדש

 • מרים עייש

  זהר מהממת!
  היה מעניין ממש לקרוא אותך ואת מדברת כל כך פתוח כמו תמיד.
  אני חושבת שיש התעוררות עולמית לכיוון מיניות בריאה. כאישה דתיה כמעט למדי אני רואה את זה גם בציבור שלנו. אצלינו מדברים על זה ממש כגאולה של הגוף!
  אני חושבת שיש גם ליחסים שלנו דרך ומסע .
  זה משו מתפתח אצל כל אחת , וכן אנחנו עושות טעויות תוך כדאי למידה..
  מאחלת לכל אחת מיניות בריאה ומספקת.

 • אפרת

  התאהבתי בסדרה הזאת
  הרגשתי כל כך הרבה רגשות שונים
  המון סיפורים היו לי מוכרים הצלחתי להתחבר לכל אחת מהנשים המדהימות שדיברו

 • יערה

  וואו!
  אני חייבת להגיד שאני מתחברת לכל מילה שכתבת, אני מרגישה שמגיל צעיר הייתי סופר מינית וגם פתוחה לגבי זה וזו התקופה שהכי הייתי בטוחה בעצמי.
  בשנים האחרונות משהו כבה אצלי, גם מינית וגם בביטחון בעיקר אחרי שהיו מי שדאגו להוריד לי את הביטחון לרצפה כי "את אמא, תפסיקי להיות זונת מין"… אני עובדת על זה שיחזור לי כי אני חושבת כמו שכתבת (לא בדיוק באותן מילים) חיים טובים הם חיים גם מיניים.
  תודה על הכתיבה שלך!

  • זוהר

   חד משמעית אפשר להיות אמא וזונה 😉 חוצמיזה שארוס ותנטוס מניעים את החיים, לחלקנו הארוס משמעותי יותר וכשמכבים את התשוקה הכל כבה. אל תתיישרי לפי טיפשותם של אחרים!

 • דנה

  וואו. כמה אינטליגנטית את, כמה חשוב הנושא הזה וכמה מהממת את בסט הזה. תודה על העיסוק בנושא החשוב והמהותי הזה בחייה של כל אישה!

 • דקלה

  נהניתי לקרוא
  לגמרי עשית לי חשק לקרוא את הספר
  התחברתי לכל מה שכתבת על המיניות ואיך החברה שופטת אותנו הנשים
  אני בכלל נהנית לקרוא אותך
  את מלמדת אותי ואת הבת שלי המון!
  תודה

 • יוליה בל

  מתחילה לקרוא את הספר הזה מחר בבוקר. פשוט מדהים איך את מצליחה להוציא אותי מאזור הנוחות כל פעם ולעשות צעדים אחרים בחיים בנושאים שונים. את מעלפת כרגיל.

 • קסניה

  פוסט מקסים! בחירה מצוינת של הסט (אחד הצבעים האהובים עליי) ומחזקת את המלצתך לצפות בסדרה..מקווה לרכוש את הספר בקרוב.

 • ניצן

  כמו תמיד את כותבת מהמם וחד ומדויק..
  נושא שכל כך חשוב. לא מכירה את הספר או הסדרה ואחפש את שניהם.. ❤️❤️

 • לורנס

  פוסט מאד מעניין. לא קראתי את הספר אבל עכשיו אני מאד מעוניינת לקנות ולקרוא אותו.
  תודה שאת משתפת אותנו בחוויות כאלה, זה חא מובן מעליו – את מאד נדיבה

 • נעה

  הספר מצוין ! לא ידעתי שיצאה סדרה ועכשיו אני מצב לצפות. תודה על המילים החכמות.
  ואת הורסת! תמונות מעולות.

 • נופר

  יקירה, פוסט מהמם ואפילו הייתי אומרת מרגש.
  מסכימה לחלוטין שסקס טוב פי מיליון כשאת עפה על עצמך ומרגישה עטופה, אהובה, רצויה ונחשקת מצד הפרטנר שלך.

  לא שמעתי על הספר או הסדרה אבל סקרנת מאוד.

  הסט מדהים!!! יפהפה ומשתלב מדהים עם צבע העור שלך ועם השרשרת המדהימה של הדס.

  • זוהר

   המילים שלך מדוייקות ברמה שקשה לי לתאר. בול! את חייבת חייבת
   לקרוא ולצפות ותודה רבה! כיף לי שאהבת❤️

 • לורין

  מדהימה
  לגמרי עשית לי חשק לראות את זה.
  ועוד לפני שקראתי שאת צילמת ולא אלכס הייתה לי הרגשה שזה צילום קצת שונה שלך, שבך משהו מכוון יותר ומספר סיפור דרך התמונה.
  מהממת ומרגשת, נהננתי ממש לקרוא
  ואצלי החוחשה לתורכיז עם זהב ( את יודעת שיש קטע לחביאות עם אדום, כתום, תורכיז וזהב?) אני לא ידעתי ותמיד גיליתי חיבה בעיקר לתורכיז וזה נורא מתחבר עד שגיליתי שזה מזוהה עם המזל גם 🤣
  ❤ 🥰😘

  • זוהר

   אני שמחה שהוייבים עברו דרך המסך! ולא ידעתי שגם טורקיז מאפיין לביאות!

 • קרן

  זוהר, וואו!
  את לא מפסיקה להפתיע ולעלות נושאים סופר חשובים!
  תודה! אני עכשיו מסוקרנת לקרוא את הספר ולצפות בסדרה! שבוע נפלא שיהיה לך ושוב תודה❣

 • בלה

  ואו זוהר לא רציתי להפסיק לקרוא ! הכתיבה , התוכן התמונות את פשןט מהממת וזה נושא כל כך חושב❤️ תודה😍

 • מ.

  זוריק יקרה
  אני עוקבת אחרייך כבר כמה שנים
  אני אומנם מבוגרת ממך בהרבה שנים אבל כשאני קוראת את הדברים שלך התחושה שלי היא שאנחנו קרובות אפילו בגיל. את בטח לא תזכרי אבל לפני כמעט שנה הייתי עם בני הבכור (בן 22) במסע מדהים בהודו וכחלק מהמסע דיברנו המון על דימוי גוף ומיניות ויחסים והרגשתי חובה להכיר לו אותך (הוא אפילו כתב לך הודעה )
  אני שמחה שהכרתי אותך ובתור אשת טיפול שמטפלת בין היתר גם בנפגעות/נפגעי תקיפה מינית אני גם משתמשת לעיתים בדברים שאת אומרת ותובנות שלי מהם בטיפולים.
  אני כותבת לך עכשיו ושמה לב בכמה תחומים בחיי את משמעותית
  אז פשוט תודה!!!!

  • זוהר

   ממש ריגשת אותי עם ההודעה הזאת!!! אני באמת לא זוכרת אבל וואו! הרגת אותי! ולגבי הגיל – אני תמיד הרגשתי שאני מבוגרת מגילי הכרונולוגי 😉

 • רחל

  טקסט חזק מאוד, התחברתי לכל מילה ואין ספק שארוץ לקרוא את הספר ולצפות בטלוויזיה.
  את באמת מדהימה בעיניי ותודה לך על היותך.

 • ארז

  היי זוזי 😍😘
  אז את ערות קראתי אי שם לפני שנתיים-שלוש כשהמשבר בנישואים שלי היה בשיאו הלכתי לחפש מה האישה שאני אוהב מרגישה חוויה.
  וכפי שכתבת נעצבתי גליתי שלא אני ולא היא במקום הנכון גליתי שהפער הוא עצום.
  גליתי שיש עשרות זוגות כמונו אבל בעצם לא. כי בעוד שאנחנו או אני לפחות דברתי על המיניות שלי והרגשתי שמשהו מת רוב הזוגות ממשיכים עוד ועוד שנים.
  אז כן אני צריך להגיד בפה מלא פרקתי תנישואים ותבית שלי כי היה לי חרא סקס ורציתי סקס אחר ידעתי שהוא קיים ידעתי שקיים חיבור מטורף שלא כולל כאבים בחדירה שלא כולל חומרי סיכה שהכל קיים שם באופן טבעי ונקי.
  ידעתי שאפשר לעוף לעוף ממש.
  אז כן השיח הזה לא קיים וחבל ממליץ לכולן ולכולם לקרוא את ערות וגם את מתעוררים וזקופים ועד מלא ספרים על מיניות בריאה קשובה פתוחה וכנה.
  ומעבר ללקרוא להניח תספרים האילו על המדף בסלון כן בסלון.
  שהאורחים ידעו וגם הילדים שבבית הזה מדברים על מיניות היא מונחת על השולחן לא מוחבאות מתחת לסדינים היא על השולחן כי שם מקומה כמו אוכל וכמו דבר שאנחנו צורכים באופן יום יומי.

 • קארין

  פוסט חשוב, מעצים, מלטף המסר עובר מהמילה הראשונה דרך הניסוח והתמונות ממש אפשר להרגיש אותך. את מיוחדת וכיף לראות איך כל פעם את מביאה זווית אחרת של עצמך ואני מוצאת בה את עצמי, כתבתי לי את שם הספר, תודה רבה🙏

 • אפרת שוורץ

  וואו זוהר קראתי את הפוסט בנשימה עצורה.
  זה נושא כל כך חשוב ורגיש שכמעט אף אחת לא מדברת עליו.
  תודה רבה על השיתוף .
  אני רצה לקנות את הספר ולראות את הסדרה.
  אני רק מקווה שיהיה לי מספיק אומץ לדבר על זה עם עצמי ועם בן זוגי ❤❤❤

  • זוהר

   איזו נהדרת את. לאט לאט, קודם תקראי ותצפי ותדברי עם עצמך. אחר כך איתו ❤️

 • רותם

  היי יקירה,
  אני בד"כ מהצופות השקטות או מאלה שמגיבות בפרטי.
  הפעם יותר מתמיד שמחה להגיב לך, קודם כל חייבת להתחיל מהתמונות, הבנתי שהשקעת הרבה בכיתוב (קראתי תכף אגיב ואולי גם הקשר) הסט שאת לבושה מוציא את העניים ואין ספק שדחף למצוא זמן איכות ושקט בשביל לקרוא את הבלוג ולא ככה על הדרך.
  אני חייבת לציין שלפעמים האימרות שלך חזקות לי וממני ולא תמיד אני מסכימה אבל הפעם אני מחכה למצוא זמן לראות את הסדרה (פחות בקטע של ספרים) מרגישה שאני במקום טוב עם בן זוגי אבל תמיד טוב למצוא את המקום לשיפור, הרי אנחנו לא רוצים להשתעמם או למצוא את המיניות שלנו כמשהו שכבר אין בו ריגושים.
  וכמובן, בתור אמא כרגע לתינוק אבל כן, זה הזמן לעצב את האימרות שלי בבית ולתת לו לגדול למקום שמדברים בפתיחות ולא מעלימים נושא שהוא כה חשוב להתחיל לדבר עליו בבית ולא לשמוע מבחוץ.

  • זוהר

   אני שמחה שהתמונות עשו את העבודה ומשכו אותך לתוף הפוסט ולגמרי תצפי, אם בעלך מספיק פתוח אז איתו ביחד.

 • דיקלה

  תודה שוב על החידוד המחשבתי!
  אני מאוד מסכימה איתך!!!

  אצלי בגלל ילדות שכללה ביישנות מצד ההורים
  שלי על דיבור על מין, יצאתי לחקור בחוץ.
  היו הנאות וגם חבורות…

  לשמחתי יש לי בן זוג שמרים אותי לצד אוזן
  קשבת כשזה נוגע למין.
  פתחת לי חלון חדש בנוגע לזה שעדיין מתייחסים
  לכל נושא המון כטאבו.

  יש לי עוד המון לחפור, אבל בגדול תודה שאת עושה
  את שוב ושוב ומעלה דברים כאלה לתודעה, אני בהחלט
  אצפה בסדרה אצל מישהו שיש לו הוט😉

 • קיילה

  קראתי ומיד הלכתי לחפש את הסידרה (:
  רק בשנים האחרונות הבנתי שכל מה שחוויתי לצערי לא חוויתי לבד וכל כך הרבה נשים עברו את מה שעברתי.. כל כך חשוב לדבר על זה, כל כך חשוב להנגיש את זה בעיקר לצעירים יותר, אני עדיין בלי ילדים אבל חושבת כל הזמן איך נושא המיניות אצלם תהיה בריאה וכל כך ההיפך ממה שאני עברתי. עוקבת אחריך כבר תקופה ושמחה שיש מישהי כמוך בעולם הזה תודה💜🌻🦸🏻‍♀️

 • פולינה

  כמה שאת צודקת . הנושא של מין אף פעם לא היה פתוח בבית שלי כשהייתי קטנה רק לאחר נישואיו הורים שלי נהיו פתוחים. ואני מרגישה שאני כיום כאמא לילדה מתבגרת לא מצליחה לקבל אומץ לדבר איתה בפתיחות ,אולי בגלל כשהייתי בגילה זה לא היה נושא שמדברים אליו או אולי בגלל שאני מתביישת לדבר על זה עם בת שלי. ניסיתי לפתח איתה את השיחה אבל גם לנוער כיום לא ממש מתחשק לדבר עם הורים על זה. למרות שהיום הכל הרבה יותר פתוח. אני באמת מקווה שנוכל להיות יותר פתוחים עם ילדים וגם בני זוג וסוף סוף נוכל גם להנות ולא להרגיש מקובעים

  • זוהר

   אני חושבת שזה כמו שריר, ככל שתתאמני ותסברי יותר איתה יהיה לך ולה יותר קל. כל הכבוד שאת לא מוותרת!

 • אסנת

  גרמת לי לבכות, ממש דמעות שמתגגלות על הפנים. לא יכולה להסביר באיזה נקודות נגעת בי אבל את מדהימה וזומפעם ראשונה שאני שומעת אישה מסבירה בבהירות ובלי להתנצל משהו שחשבתי שהוא רק אצלי🧃

 • מיכל אופמן

  לא קראתי את הספר ולא ראיתי את התכנית אבל לחלוטין עשית לי חשק לקרוא ולצפות.
  אני מחשיבה את עצמי לאדם שמאוד קשוב לעצמו ולמיניות שלי ושמחה לדעת שאני לא היחידה כי גם אני מרגישה שזה נושא שפחות מדברים עליו בפתיחות מסביבי. אני האדם הכי ורבלי מיני שאני מכירה בסביבתי ומנסה כמה שאני יכולה לדובב חברות על מיניות כי זה חשוב ומשמעותי בחיינו.
  תודה לך 🥰🥰

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *