כללי

מהדורה מיוחדת – זוריקית על הסכין.

יש איזה משהו שלא דיברנו עליו, משהו פעוט וקטן.
ניתוחים פלסטיים והתערבויות קוסמטיות. זה נושא שתמיד רציתי לגעת בו, במיוחד בתקופה האחרונה ולא ידעתי איך, אז אני אתחיל מסיפור.

לפני כמה זמן פנתה אלי בחורה לגבי איזה אישיו שיש לה עם הגוף שלה. זה קורה המון, המון בנות שולחות לי תמונות ואומרות לי "זה לא בסדר בגוף שלי" "את רואה את מה שאני רואה?" ובדרך כלל מדובר במשהו מדומיין לחלוטין או משהו שקיים אבל הוא פרופורציונאלי לגוף ונראה מעולה עליהן. כמו זה שהתחת שלי גדול, הוא באמת גדול אבל הוא פרופורציונאלי למבנה הגוף שלי ולכן זה אחלה לגמרי. אבל משהו בבחורה הזאת היה שונה, לפעמים פונות אלי בחורות עם חוסר ביטחון ספציפי מאוד ומידי פעם – זה לא תלוש מהמציאות. ב 99% מהמקרים בחורות אוכלות סרט על משהו שטותי לחלוטין כמו הסרט שאני אכלתי שנים על הרגליים שלי, אבל פעם בכמה זמן מופיעה מישהי שלא מדמיינת. זה יכול להיות אף גדול בצורה מאוד לא פרופורציונאלית, שפתיים דקות מאוד או במקרה הזה – השמנה מאוד מאוד נקודתית שלא קשורה למבנהה הגוף של אותה בחורה (כמו למשל נשים שהן מאוד מאוד רזות ותקועות עם גושי שומן בצידי הבטן "שניצלים" שממש משפיעים על איך שהבגדים יושבים עליהן ומפריעים להן) וזאת הייתה הפעם הראשונה שהרשתי לעצמי להציע למישהי התערבות פלסטית – שאיבת שומן. פתרון פשוט לבעיה שהיא נקודתית וקיימת לא רק בראש שלה.
על פניו היה נראה שהיא נלהבת מאוד מהרעיון ולחלוטין הפתעתי אותה עם ההצעה, בדיעבד התברר לי שהיא נפגעה והתנצלתי בפניה, אבל אז החלטתי שבא לי לספר לכן מה אני חושבת על ניתוחים פלסטיים והתערבויות כירוגיות ולהסביר לכן איך זה בכלל אבל בכלל לא נוגד את האג'נדה שלי.

האג'נדה שלי היא שנשים ירגישו טוב עם עצמן. שנשים יאהבו את עצמן ויחיו בשלום עם עצמן.
אבל יותר מזה – אני חושבת שכל האמצעים כשרים בדרך לאהבה עצמית. נשים צריכות לעשות את מה שיעשה להן טוב ונעים! את מה שיגרום להן להרגיש הכי מהממות בעולם. ולדבר הזה יש משמעות אחרת לנשים שונות. יש נשים שאיפור מקצועי ותספורת טובה יעשה את זה, יש נשים שמסע שופינג או סשן עם סטייליסטית יגרום להן להרגיש מהממות, יש נשים שזו דיאטה וזה גם בסדר גמור לעשות דיאטה לרצות לרדת במשקל אבל זו דרך שאם בוחרים בה כדאי לדעת את כל ההשלכות ולדעת שכדאי לבחור בשינוי אורח החיים כי דיאטות סופן להיכשל. ויש, יש נשים שטיפולים קוסמטיים יגרמו להן להרגיש טוב יותר, יש נשים שכל חוסר הביטחון שלהן נשען על דבר כזה או אחר שמפריע להן בחיצוניות שלהן והוא בר שינוי. מפתיע אותי תמיד לגלות שאנשים מאוד סלחניים למשל לניתוחי אף אבל פחות סלחניים לשאיבות שומן או הגדלות חזה ואני לא מבינה למה. כך או אחרת מדובר בשינוי קוסמטי שמערב ניתוח והחלמה לא כל כך נעימה.
ואני חושבת שאם יש משהו אחד שמפריע לך ואת יכולה לשנות אותו? לכי על זה.

איפה הבעיה שלי עם שינויים פלסטיים? הבעיה שלי היא עם השקרים, ההכחשות (ע"ע קיילי ג'נר והאחיות לבית קרדשיאנס)'חוסר מקצועיות מצד רופאים, ועם התמכרויות. עם זאת אני מבינה לחלוטין מאיפה ההכחשות נובעות – זה משהו שמעורר זעם ציבורי ובושה גדולה. ופה הצביעות הגדולה. לוחצים עלינו מכל כיוון להיות מושלמות, מפציצים אותנו בדימויים מרוטשים ובסלבז עמוסי ניתוחים והזרקות ואז כשאנחנו עושות שינוי בשביל להרגיש יותר טוב – נכנסים בנו בשיימינג של החיים. אתן מודעות לזה שכמעט כל בלוגרית/אינסטגרמית שעוסקות באיפור מוזרקת בחומצה ובוטוקוס מכאן ועד הירח? מעטים כוכבי היוטיוב/אינסטגרם שמודים בזה וכמעט כולם מזריקים.
ופה אני חוזרת לנקודה שאני בשנה האחרונה כותבת עליה בלי סוף –
תפסיקו להיות כלבות אחת לשניה, תפרגנו. היא רצתה ציצי גדול יותר וניתחה? מברוק!!! שיהיה לה בכיף! הזריקה לעצמות הלחיים? מהמם! אם זה מה שעושה למישהי טוב? שתהנה מזה ואני שמחה בשמחתה. וכן אני מכירה עשרות נשים שהחזה הפריע להן והן ניתחו אותו וזה שינה את החיים שלהן והן הפכו לנשים מאוד בטוחות בעצמן בעקבות הניתוח. אז למה הן צריכות להרגיש בושה? כי הן היו נאמנות לעצמן? כי הן עשו משהו שגרם להן להרגיש טוב?
יש כזה לחץ על נשים מכל כיוון ועל נשים אחרי לידה "לחזור לעצמן" וכמובן שהסלבסס חוזרות בין רגע לגוף שהיה להן (לא פעם בעזרת ניתוחים ושאיבות שומן) ואז מתפלאים שנשים רוצות לסדר את החזה אחרי הלידות? או לנתח את הבטן?

מה שחשוב כשבוחרים בהתערבויות כירוגיות זה להבין איך עושים אותן ברמה הטכנית – לקרוא ה-כ-ל על מה שמתכננים לעשות, לבחור במנתח הכי טוב שקיים ולדעת מתי לעצור. אף אחת לא רוצה להראות כמו בובת שעווה שלא מסוגלת להניע אף שריר בפנים. ובכן, רובנו לא רוצות. יש את הברבי האנושית שבחרה בזה, אבל לטעמי מדובר בנשים עם התמכרות שפשוט לא טופלה ובמקביל מדובר במנתחים חסרי כל אתיקה שמוכנים להמשיך לנתח.  אני אספר לכן שבהוליווד כמעט ואין נשים "טבעיות" לגמרי. לא חסרות כתבות ברשת על ניתוחים פלסטיים שכולן עוברות, העניין הוא שרובן בוחרות במנתחים כל כך טובים שעושים שינויים בהדרגתיות, בעדינות ולכן לעין מאוד קשה לראות את השינויים לאורך השנים, רק כשמשווים בין תמונות ולפעמים רק כשיש לך ידע בתחום אתה מתחיל לשים לב לזה.

רק על עצמי לספר ידעתי:
לפני חצי שנה עשיתי שינוי קוסמטי, מילאתי את השפתיים שלי בחומצה הילאורונית/סטילאג'. אני אוכלת איזשהו סרט על השפתיים שלי כבר מאז שאני נערה. קודם כל כשהייתי נערה כל הפצעים שבעולם יצאו לי על קו השפתיים וצילקו אותו ככה שאין לי קו טבעי שתוחם אותו כמו לרוב הנשים ושנית תמיד הן נראו לי עם צורה יפה אבל קצת ריקות, בעיקר העליונה. התמזל מזלי וחמותי היקרה היא רופאה שמתמחה בהזרקות ועובדת בתחום כבר שנים רבות ותמיד אמרה שאם רק ארצה – היא תשמח. המחשבה הזאת התבשלה אצלי בראש המון זמן ובסוף הלכתי על זה. בהחלה הוספנו ממש קצת בעיקר בשביל לגרום לשפתיים להיות יותר תחומות שזה כאמור מה שהכי הפריע לי ובהמשך הוספנו טיפה מילוי, בסה"כ הוספנו בערך 3/4 מזרק שבמונחי העולם הזה זה ממש שומדבר. כמעט אף אחד לא שם לב שעשיתי משהו בכלל ולשם כיוונתי. רציתי משהו טבעי ועדין וקיבלתי בדיוק את זה. כמעט תמיד אהבתי את הפנים שלי, זה לא שחשבתי שהשפתיים שלי מכוערות, הרגשתי שמשהו קצת חסר לי והלכתי על זה ואני מאושרת מהבחירה שלי כי עכשיו מבחינתי זה מושלם.
בטוחה שאתן סקרניות על ההיבט הטכני אז אני אוסיף שזה כואב אבל לא נורא, החומר שאיתו הכי מומלץ היום למלא שפתיים וקמטים לא עמוקים נקרא חומצה הילאורונית שהוא בעצם חומר מדהים וטבעי שמעודד ייצור קלוגן (תעשו גוגל) וזה עולה בסביבות ה 1500 למזרק(המחיר משתנה לפי איכות החומר), זה מחזיק בין 4 חודשים ל 7 חודשים, יכולה להיות נפיחות כמה ימים אחרי אבל שזה ממש שווה את זה והטלפון של ד"ר אנה הוא 0507490529. אה ושממש חשוב לבחור רופא שהיה בכנסים והשתלמויות בנושא, יש לו תעודות ויש לו ביטוח רפואי ושהוא התנסה בזריקות בעצמו, חשוב לראות עבודות שלו. גם אם לא תלכו לד"ר אנה שכמובן עומדת בכל הדרישות האלו, כדאי שתדעו את כל זה. ושלעולם אל תתקרבו להזרקות של סיליקון – זה מסוכן מאוד ואף רופא שמכבד את עצמו לא מזריק סיליקון יותר.

ותמונת לפני/אחרי כי אתן סקרניות בטח

ומה הלאה?
ברור לי שאני אמשיך למלא את השפתיים וכשאם וכשארגיש צורך מילויים זה משהו שבהחלט אשתמש בו ואני לא רואה בזה דבר רע כל עוד אני פתוחה לגבי זה ומספרת את זה. לגבי התערבויות יותר כירורגיות עוד לפני שהייתי אמא אמרתי שביום שאסיים עם הילדים – אנתח את הבטן שלי ואולי גם את החזה. מי שלא נמצאת במקום הזה בכלל לא מבינה, בטן שנשארת אחרי לידה, בטן רופסת של עור עודף , זה אחד הדברים היותר מציקים בעולם. זאת לא בטן שמנמנה רגילה, ממש לא. בגלל שמדובר בעור, היא "נשפכת", אם לובשים מחטב הוא "דוחף" את העור הזה ללמעלה, פתאום החזיה חותכת את הבשר גם כשהיא אפילו גדולה לך בהיקף, צריך לעלות מידה במכנסיים בגללה והיא לא פרופורציונאלית לכלום. וגם אחרי ירידה במשקל ואימונים – היא לא משתפרת ממש. אני לעולם לא אחזור לגוף שהיה לי לפני הלידה ואני גם לא אותה אישה ממש ואני מעדיפה את מי שאני היום. אבל מותר לי ולכל אישה לרצות לשפר, לרצות לדייק את עצמי. בדיוק כמו שמותר לי לאהוב איפור, או לרדת כמה ק"ג. כל עוד זוכרים שאי אפשר להישאר צעירים לנצח ולא מגזימים – בכיף (וגם מי שמגזים, זה עניינו שלו בלבד ולא שלי או שלכם!)
ולא,
זה ממש לא נוגד את זה שאני מאוד אוהבת את עצמי.
אהבתי את עצמי ב 100, 90, 80 ו 76 קילו. הגעתי למקום של ירידה במשקל כי אני אוהבת את עצמי ורוצה להיות בריאה יותר. אני אוהבת את עצמי היום, ואני אוהב את עצמי גם אם אעשה מתיחת בטן וגם אם לא. אני אוהבת את עצמי עם איפור וגם בלי איפור. עם שיער שחור או כחול. וזה בדיוק אותו הדבר מבחינתי. ואני תמיד, אבל תמיד אהיה סופר אמיתית וכנה לגבי כל שינוי כזה כי אני לא חושבת שיש לי במה להתבייש או להסתיר. ומי שלא מתאים לו כרגיל – מוזמן לקפוץ לי 🙂

ספרו לי מה עובר לכן בראש בנושא הזה, אשמח לשמוע.
אוהבת המון,
נשיקות

זוהר

13 Comments

 • אנונימי

  למה את פונה רק לנשים? גברים לא קוראים את הבלוג שלך?…..
  ואם גבר רוצה לעשות חזה?… של אישה….

  • zohar

   כי 95% מהקוראות שלי הן נשים ואם זה גורם לך להרגיש לא בנוח, תתמודד. ככה אנחנו מרגישות כל החיים.
   לגבי שדיים לגבר – אני בעד שכל אחד יעשה מה שבא לו. בכיף!

 • אנונימי

  באמת נוטים "לקטול" היום נשים שעושות ניתוחים פלסטיים, כאילו הן זייפו את היופי שלהן, כי זה "לא טבעי", בעוד שכמעט שום דבר שאנחנו רואים מעל דפי העיתון או על שלטי חוצות הוא רחוק מלהיות טבעי…
  אני חושבת בדיוק כמוך, אבל כל כך מפחדת מניתוחים, שאני מאמינה שאנסה להרגיש טוב עם עצמי בכל דרך אפשרית על מנת שלא לעשות….

 • Adi

  אני מסכימה איתך, רק שיש לי שאלה ותוספת:
  1) השאלה היא בעצם מה הגבול בין הרצון האישי שלנו לשנות משהו (להרזות, להתנתח, וכו') לבין לחץ חברתי לעשות את זה. הרי כשיש עלינו לחץ חברתי חזק – אנחנו נעשה הכל כדי להוריד אותו מאיתנו, ולא לכל אחת יש את הבטחון העצמי כדי לעמוד בפני לחצים לעשות דיאטה.
  2) התוספת לגבי הניתוחים היא שצריך גם להבין מה הסיכונים בהם – והאם הם דורשים תחזוקה בהמשך. קראתי בזמנו למשל שבהגדלת חזה צריך להחליף את השתלים כל כמה שנים, ושזה לא ניתוח חד פעמי…

  • zohar

   1. כל בחירה שלנו מושפעת ממוסכמות חברתיות. מה שיותר חשוב לדעתי זה פשוט להיות המודעות לזה.
   2. כתבתי על זה. חשוב להבין את הפרוצדורה ולהיות מודעים להשלכות…

 • Unknown

  אילולא העלות הגבוהה של הניתוחים הייתי עושה כבר כמה. כמו הרמת חזה, מילוי בפנים ויש עוד. שכל אישה ואיש יעשו את שלהם באהבה. תודה זוהר

 • אנונימי

  Sorry i dont know what this post is about cos i dont understand hebrew, lol!! but I can comment on your picture just to say that you take a sexy selfie. 😉 Ur eyes are gorgeous and so are your lips too. U have a sexy cleavage too and i love your curly dark hair. 😉 😉 x x x

 • אנונימי

  אוי הציצים שהיו לי לפני ההנקה… מה לא הייתי עושה להחזיר אותם אחורה… אבל לא אוהבת ניתוחים… הספיק לי הקיסרי, לא בא לי עוד צלקות על הגוף. וזה גם לא מספיק חשוב לי. ת׳אמת שנראה לי שמה שאני כן אעשה זה יותר בכיוון של להחליק את העור בפנים כשיגיע הזמן, או מתיחה קלה בצוואר, שלא ייפול לו. אבל זה לא לעכשיו, יותר מאוחר…

 • Unknown

  זוריק אני מפחדת להזריק לשפתיים למרות שחושבת שיראה יותר יפה. מאחר ושפתיי דקות והעליונות בקושי נראות. מה שכן עשיתי ניתוח פלסטי באף שהיה אף גונזו ונשרי. גאה בך

 • Unknown

  אני אישית דוגלת ביופי אישי ורק בשיפורים שמדגישים אותו למשל העלמת קמטים סתם דוגמא מבליטה את היופי הטבעי של הפנים וגם כשבוחרים לשנות אני סבורה שמוטב שינוי עדין שעדין יזהו את האדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *