לייפסטייל

מודיבודי – התחתונים ששינו את חיי

מכיוון שאנחנו עוסקות בנושא כזה אינטימי בפוסט הזה – אני מרגישה צורך לספר את הדברים מנקודת המבט הכי אישית שיש. גדלתי בבית ובמנטליות שבו לדבר על דם הוסת היה ״בושה״ כמו הרבה דברים אחרים שקשורים לגוף, למיניות, לנושאים ״נשיים״ שפשוט הושתקו. אני חושבת שזה נבע משילוב של מנטליות קצת מיושנת ודת. אני לא שופטת אף אחד ומאוד מבינה מאיפה זה בא, אבל משהו בחינוך ובתפיסה הזאת גרם לי להרגיש שדם הווסת זה משהו מלוכלך ומגעיל. גם בתרבויות אחרות דיבור ושיתוף על מחזור נחשב למידע מיותר – זה מקוטלג כמTMI ולא מדברות על זה, בטח שלא ליד גברים שלא יגעלו ויברחו, שלא יגלו שאנחנו אנושיות חלילה. חלום שלי שהפוסט הזה ואחרים על המחזור יבריחו מהפרופיל שלי כל מיני מיותרים ונכים ריגשית שמחזור מגעיל אותם.

קיבלתי מחזור מאוד מוקדם, בגיל  11 וקצת. הייתי ילדה ״מפותחת לגילה״, לבשתי כבר חזיה, אבל אף אחד לא הכין אותי לזה, הייתי מהראשונות בשכבה שלי ואני חושבת שכל אישה זוכרת את הרגע הזה של כתם אדום על התחתונים. אני זוכרת שהייתי מופתעת, וחשבתי שאולי זה סתם איזה פצע. החלפתי תחתונים והתעלמתי וכמובן שאז ראיתי כתם כזה שוב אחרי כמה שעות והתחלתי לבכות, חשבתי שאני עומדת למות. הלכתי לאמא שלי וסיפרתי לה והיא חייכה ואמרה לי ״מזל טוב, את אישה״ מה שהיה מקסים, אבל זה היה כל כך מנותק מזה שהייתי ילדה, ממש ילדונת. ואז הגיע הסבר על ההתמודדות – תחבושות הגייניות ואיך להסתיר – לעטוף בנייר. לא לזרוק סתם לפח, שאחים שלי או אבא שלי לא יתקלו בזה. להחזיק תחתונים נוספים בתיק ותחבושות ולחיות בהימור של מתי זה יפתיע אותי, עד שהמחזור יהפוך לסדיר. לחיות עם פחד, שמתישהו זה יכתים את הבגדים וכולם ידעו שכבר קיבלתי.ההתמודדות עם המחזור הייתה עוד אבן על מצבת הביטחון העצמי הנמוך שלי. עוד משהו שהייתי צריכה להסתיר, עוד משהו שהבנתי שהוא טמא ומגעיל בגוף שלי. למזלי לא סבלתי מ PMS בתור נערה, אולי קצת כאבי גב וירכיים ביום הראשון אבל לא ברמה שהייתי משותקת, מה שכן סבלתי ממנו היה שדיממתי 7 ולפעמים 8 ימים. אמא שלי הייתה נגד טמפונים(בצדק,אבל אז לא הבנתי את זה) ולקח לי זמן להתנסות בזה, אבל גם כשכבר התבגרתי ממש לא הצלחתי להתחבר לזה. פיזית זה מפריע לי, אני מרגישה את זה בתוכי וזה מציק לי. לימים הבנתי שזה קשור לבעיות בויסות החושי שלי וגם לתחושה שאז לא ידעתי להסביר שזה פשוט לא נכון לתקוע פקק, שהדם הזה צריך לצאת החוצה. תחבושות הגייניות היו הפתרון שלי וזה ממש לא היה פיתרון מושלם. סבלתי גם מהן, יש לי עור רגיש וכמו שאמרתי בעיות בויסות החושי וכבר אחרי 3 ימים לתוך הדימום העור שלי היה במצב של בערה.

סבלתי לאורך השנים, ואחרי הלידות סבלתי קצת יותר. הדבר היחידי שהשתנה באמת הייתה ההבנה והמודעות שלי.
ההבנה שדם הוסת הוא לא טמא, לא מסריח ולא דוחה. שזה חלק מתפקוד של גוף אישה בריא ושאין בזה כלום שמגעיל יותר מדימום מהאף, זה פשוט קורה פעם בחודש. לאט לאט הבנתי כמה משונה זה שמחנכים אותנו להסתיר את התחבושת בדרך לשירותים וכמה שטמפונים זה עוד דרך למזער נשיות במרחב גברי ולפנות את מה ש״מגעיל״ מהעין, הבנתי שאני לא מתחברת לקונספט של לתקוע פקק בגוף שיספוג את מה שאמור וצריך לצאת החוצה. הבנתי שהדימום הזה שיוצא מהגוף החוצה מוציא איתו רגשות ותחושות וזה חייב לצאת, פיזית ומנטלית.
מה שעוד השתנה היה המודעות שלי לסביבה ולזה שתחבושות מזהמות את הסביבה וגם ממש לא בריאות לנרתיק. שמעתי לפני כמה שנים על ה״קאפים״ שמחדירים ושוטפים ולא הצלחתי להביא את עצמי לנסות. בשנה האחרונה שמעתי פה ושם על תחתוני מחזור רב פעמיים והבנתי שאני חייבת לנסות את זה, אז כשמודיבודי פנו אלי זה היה בדיוק בזמן.

מודיבודי מייצרים תחתוני מחזור( שמתאימים גם לדליפת שתן, וזה מידע חשוב למי שסובלת מזה ונשים רבות אחרי לידות סובלות מזה אבל מתביישות לדבר, בדיוק כמו עם מחזור) – מדובר בתחתונים שעשויים מבדים מיוחדים ובטכנולוגיה מיוחדת שפשוט סופחים את דם המחזור, כן כן, זה כזה פשוט. וזה עובד. ניסיתי כמה סוגים של תחתונים ברמת ספיגה בינונית גם ביום החזק שיש לי – באף אחד מהם לא היו דליפות, גם ביום החזק. זה לא מרגיש רטוב או משהו כזה בשום צורה, אלא כמו תחתונים רגילים טיפה יותר עבים. אז איך מנקים אותם? פשוט  מכניסים למכונת כביסה לכביסה רגילה בלי מרכך(המרכך פוגע בתכונות הספיחה והנידוף של הבד), אני שוטפת לפני הכביסה במים קרים אבל זה ממש לא מאסט, זה שלי. הם יוצאים נקיים וריחניים ומוכנים לשימוש חוזר. והדבר הכי מגניב? הם מגיעים עד מידה 54 וכל הפרסום שלהם הוא הכי בודי פוזיטיב בעולם עם דוגמניות בשלל מידות וצבעים ומבלי לעשות מזה עניין – ככה החברה מתנהלת מהרגע שהיא קיימת! הם לא עושים מזה הייפ תקשורתי ולא מנסים לרכוב על הגל – הם פשוט הבינו שנשים קונות יותר כשהן רואות נשים שהן מזדהות איתן והלכו עם שינוי אידיאל היופי של המאה ה21.

אז כמובן שניסיתי כמה דגמים והנה המסקנות שלי:

דגם הביקיני הסקסי ברמת ספיגה גבוהה מאוד סופר מוצלח לטעמי. אתן יודעות שלרוב אני לא אוהבת גזרות אמצע אבל הוא פשוט מצויין. לקחתי אותו במידה 18 כי לא רציתי שהגומי יתחפר לי בעור וזאת מידה מצויינת עבורי. ניסיתי גם את ה 16 והוא עולה עלי אבל צמוד מידי מבחינתי. תחתונים בכלליות ובטח שתחתוני מחזור –  צריכים להיות נעימים על הגוף.

טוב אז מי שמכירה אותי בטח תנחש שזה הדגם האהוב עלי – היפסטר סקסי. הוא אכן סקסי ומדליק, קשה לנחש שמדובר פה במוצר שמיועד לימי המחזור. גם הוא עשה את עבודתו נאמנה, פה לקחתי 18 ויכולתי לקחת 16, זה לא בולט בתמונה אבל הוא קצת גדול עלי במותן ובחלק האחורי.

 זה דגם ההיפסטר הקלאסי שמיועד לספיגה בינונית, ניסיתי אותו ביום של מה שעבורי הוא הדימום הכי כבד שלי והוא לא איכזב. גם אותו ניסיתי במידה 18 ולא הייתי לוקחת מידה פחות בגלל הגומי.

ממש היום הגיע לאתר דגם שלא ניסיתי והוא היפסטר ללא תפר ברמת ספיגה גבוהה מאד ואני חייבת לנסות אותו בהקדם. מי שמכירה אותי ועוקבת אחרי יודעת שאני מעדיפה תחתונים נטולי תפרים ובלתי נראים ופה קצת ״הקרבתי״ את זה לטובת העובדה שהתחתונים האלו מחליפים שימוש בתחבושות וטמפונים!ֿ
לגבי המחיר – אני יודעת שזאת הוצאה לא קטנה אבל אם אתן לוקחות בחשבון את זה שלא תצטרכו להוציא כסף על תחבושות ותחתונים ובעיקר את הנוחות – זה שווה כל שקל.
שואלות הרבה פעמים תחתונים כאלו צריכות אז זה מאוד אינדיווידואלי – בעייני 6 זה מספיק, יש לי 6 וזה מספיק לי – אחד לכל יום וכמובן שאני עושה כביסות בין לבין.
אם יש לכן דימום כבד מאוד – יכול להיות שתצטרכו להחליף תחתונים באמצע היום ויכול להיות שאתן צריכות יותר זוגות, יש פה בהחלט עניין של ניסוי וטעייה.

אני חייבת להודות שלא ציפיתי לזה בכלל, אבל זה שינה לי את החיים.
המחשבה שאני לא צריכה לקנות יותר תחבושות ולא צריכה לדאוג שמה משהו ידלוף ויכתים את הבגדים או הסדינים היא מטורפת. העובדה שאני לא סובלת מגרד ואי נוחות במשך שבוע, זה עולם אחר. מודיבודי שינו את חיי, פשוט ככה. העברתי איתם כבר 2 או 3 מחזורים ופשוט קשה לי להאמין כמה קל לי יותר. מבחינתי מי שפיתחה את המוצר הזה צריכה לזכות בפרס נובל!!! וכמה לא מפתיע שאישה פיתחה אותו…

מקווה שנהנתן והתחדשתן,
אשמח שתשתפו אותי בחוויות שלכן ובתחושות שלכן,
איך אתן גדלתן ומה הדיבור אצלכן בבית ובין החברות על ענייני מחזור.

נשיקות
זוריק

30 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *